Logo Yolit s.r.o.

Stavba domu na klíč

Provádíme realizace pasivních a nízkoenergetických staveb jak formou výstavby "na klíč", tak do jakékoli fáze stavby požadované objednatelem. Stavby provádíme ze systémů med, medmaX, maXplus, maXplus aku. Alternativně z jiných systémů tvořících masivní konstrukci. Například z cihlových bloků s integrovanou tepelnou izolací, systémů tzv. Sendvičového zdiva , atd. Provádíme realizaci novostaveb i rekonstrukcí, rodinných domů a občanské vybavenosti.

Zajistíme služby architektů, projektantů pro zpracování veškeré dokumentace potřebné pro výstavbu Vašeho domu. Po dohodě je možné Váš projekt upravit pro stavbu v úrovni pasivního domu z výše uvedených systémů.Předpoklady - pasivní a nízkoenergetické domy:

Umístění stavby:

Pasivní a nízkoenergetické domy musí mít vhodnou orientaci pozemku k světovým stranám. Orientace obytných místnotí k jihu pro využívání pasivních solárních zisků.

Pasivní solární zisky:

Jižně orientovaná nezastíněna budova, je současně solárním domem. Pasivní solární zisky mohou pokrýt až 40% tepla na vytápění objektu při minimalizovaných tepelných ztrátách.

Superizolace:

Jedním z nejdůležitějších kritérií pasivního či nízkoenergetického domu, je její kompaktní thermická schránka bez tepelných mostů v konstrukci s optimálním poměrem prosklení A/V. Všechny stavební díice tvořící vnější plášť domu musí mít hodnotu tepelné prostupnosti U nižší než 0,15 W (m2.K)

Vzduchotěsnost:

Pasivní a nízkoenergetické domy musí být postaveny vzduchotěšně. Celý dům obklopuje vzduchotěsný plášť, spoje mezi stavebními dílci musí být velmi pečlivě utěsněny. Zamezujeme tím nechtěnému proudění vzduchu a snižujeme nebezpečí poškození stavby z důvodu vniknutí vlhkosti a kondezace vodních par v konstrukci

Ventilace a vytápění:

Větrání není v prvé řadě energetickým problémem, nýbrž hygienickou nutností. Má omezit koncentraci CO2 v interiéru, regulovat relativní vlhkost vzduchu a odstranit nežádoucí pachy a škodlivé látky. Spolehlivou výměnu vzduchu v místnostech lze zaručit jen při použití mechanických ventilačních zařízení, neboť výměna vzduchu při větrání okny je závislá na směru proudění vzduchu, rychlosti větru, na rozdílu teplot, ale především na chování uživatelů. Protože pasivní domy spotřebují na vytápění až o 80% méně energie, postačí na jeho dotápění distribuovat teplo pomocí větrací jednotky s rekuperací tepla, která v domě již beztak existuje.

Díky zabudovaným filtrům ve větrací jednotce zbavujeme také vzduch nežádoucích pylů a ostatních alergenů. V oblastech zatížených dopravou neproniká hluk do domu, a přesto je uvnitř bezprašný čerstvý vzduch. Jednotka zajištuje také výměnu vzduchu v interiéru i při delší nepřítomnosti obyvatel domu nebo v noci. Samozřejmě lze i v pasivním domě kdykoliv v případě potřeby otevírat okna.

Rozhodnutí o stavbě vlastního domu většina lidí učiní pouze jednou za život. Na rozhodnutí s tak velkým trvalým účinkem je proto třeba se dobře připravit, neboť by mělo vést k osobnímu pohodlí a vysoké spokojenosti s bydlením. V případě, že zvolíte pasivní standard, bude to pro Vás nejlepší penzijní připojištění v životě. Budoucích cen paliv se ten, kdo v pasivním domě bydlí, nemusí bát.

© 2012 - 2019 yolit.cz | webdesign eLoading & StyleMax